Podróż Dacią Duster na Islandię

Podróż Dacią Duster na Islandię

Dacia Duster w serii limitowanej Delsey jedzie na podbój Islandii. Renault Polska użycza auto dwojgu młodym ludziom, dla których ta wyprawa to wymarzona podróż poślubna. 

Podróż rozpoczyna się 2 sierpnia w Warszawie i potrwa aż do 26 sierpnia. W tym czasie Duster Delsey przemierzy Danię, Wyspy Owcze oraz oczywiście Islandię, a tam między innymi: wodospad Hengifoss, Park Narodowy Skaftáfell, lagunę lodowcową Jökulsárlón, Reykiavik, półwysep Kalfastrond czy Park Narodowy Jokulsgjufur. Łącznie do pokonania jest 6000 km w ciągu 25 dni.

Za kierownicą Dustera Delsey zasiądą Anna i Arkadiusz Kuś, nowożeńcy, dla których miesięczny pobyt na Islandii jest podróżą poślubną. Oboje są absolwentami Politechniki Warszawskiej, interesują się tańcem, pan Arkadiusz jest fotografem amatorem.

Samochód, którym młoda para wybiera się w podróż dookoła Islandii to model Duster Delsey z napędem 4x4 i silnikiem 1.5 dCi 110. Duster Delsey, opracowany na bazie wersji Lauréate Dacii Duster, wyróżnia się sportowym wyglądem.

Na zewnątrz sportowy charakter widoczny jest w takich elementach, jak obudowy lusterek bocznych i aluminiowe obręcze kół w kolorze metalizowanym ciemnoszarym, czarne obudowy reflektorów i chromowana końcówka rury wydechowej. Opracowany specjalnie dla tej serii oliwkowy kolor lakieru stanowi idealne dopełnienie sportowego wyglądu.

We wnętrzu możemy zobaczyć starannie wykończone detale: dywaniki podłogowe z czerwonym obszyciem, czerwone przeszycia na skórzanej kierownicy i dźwigni zmiany biegów oraz deskę rozdzielczą i obramowania wylotów nawiewu w kolorze szarym metalicznym. Logo Delsey jest widoczne nad lewym tylnym błotnikiem i na listwach progowych. Do auta dołączona jest walizka Delsey Cross Trip.

Partnerem wyprawy jest portal francuskie.pl.