Dacia zdobywa nagrodę AUTOBEST 2011

Nagroda Autobest 2011 za najlepszą ofertę samochodową na rynku w 2010 roku została przyznana Dacii Duster. Dacia Duster, będąca w sprzedaży od wiosny 2010 roku na terenie Europy, Turcji i krajów Maghrebu, odniosła ogromny sukces na wszystkich tych rynkach, czego dowodem jest ponad 60 000 sprzedanych egzemplarzy.

Nagroda Autobest 2011 jest nagrodą za najlepszą dostępną na rynku ofertę samochodową proponowaną przez producenta samochodów w 2010 roku. Członkowie Jury Autobest, w skład którego wchodzi 15 dziennikarzy z branży motoryzacyjnej, klasyfikowali poszczególne modele w oparciu o 13 różnych kryteriów, łącznie ze zużyciem paliwa, wszechstronnością, ilością miejsca w kabinie i stylistyką. W każdej z tych kategorii przyznawano określoną ilość punktów. Dacia Duster otrzymała 863 punkty na 3600 możliwych do uzyskania. Dziesięciu spośród członków Jury umiejscowiło Dacię Duster na pierwszym miejscu w swojej klasyfikacji.

Członkowie Jury Autobest pochodzą z następujących 15 krajów: Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Macedonia, Malta, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina i Węgry. Nagroda Autobest jest przyznawana od 2000 roku (www.autobest.org).

Dacia Duster dzięki swojej solidności, możliwościom off-roadowym oraz bezkonkurencyjnemu stosunkowi ceny do ilości miejsca, szybko zdobyła uznanie klientów poszukujących niezawodnego i przystępnego cenowo auta terenowego. Duster jest samochodem przeznaczonym na rynki całego świata i produkowanym na różnych kontynentach. W 2011 roku pojawi się pod marką Renault na kolejnych rynkach:

  • » W krajach Zatoki Perskiej, które zaopatrywać będzie rumuńska fabryka w Pitesti;
  • » W Brazylii i w Argentynie, które obsługiwać będzie brazylijska fabryka w Kurytybie;
  • » Następnie auto trafi na rynek rosyjski, z produkcją ulokowaną w fabryce Avtoframos (Moskwa);
  • » I wreszcie na rynkach: Kolumbii, Meksyku i Chile, na które auto trafiać będzie z zakładu w Medellin (Kolumbia).

Dacia Duster została nagrodzona we Francji i w Rumunii 8 grudnia 2010 roku
We Francji Dacia Duster została uhonorowana Pucharem magazynu motoryzacyjnego Argus w kategorii samochodów rodzinnych. Kryteriami, na podstawie których członkowie Jury (eksperci od wyceny aut, dziennikarze oraz specjaliści w zakresie badań rynkowych) dokonywali swoich wyborów, były: cena zakupu nowego auta, wartość rezydualna, zużycie paliwa, koszty użytkowania w przeliczeniu na 1 km i zalety użytkowe.
W Rumunii Dacia Duster została wybrana Samochodem Roku przez Rumuńskie Stowarzyszenie Mediów Motoryzacyjnych. Nagroda ta jest przyznawana pojazdowi, który miał największy wpływ na rumuński rynek motoryzacyjny we wszystkich segmentach łącznie.